WyszukiwarkaEN
przegląd filmowy | „(...) ale piękne"

film online

przegląd filmowy | „(...) ale piękne"

data

4 lipca 2021, godz. 19:00

miejsce

dostęp online

wstęp

dostępne dla wszystkich

GDD oraz Against Gravity zapraszają serdecznie na pokazy filmowe online z repertuarem Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Projekcje filmów dokumentalnych są odpowiedzią na hasło tegorocznej edycji GDD „Solidarni” i staną się próbą spojrzenia na przyszłość w dobie nowej rzeczywistości.

„(...) ale piękne" (2019), reżyseria Erwin Wagenhofer, Austria, Niemcy, 116 min

Film otwiera sentencja Michała Anioła: „Najgorzej, gdy postawimy sobie zbyt niskie cele i osiągniemy sukces”. Chęć zmiany swojego życia dała bohaterom filmu Erwina Wagenhofera („Nakarmimy świat”, „Zaróbmy jeszcze więcej”, „Alfabet”) siłę w dążeniu do szczęścia. Oni na pewno nie postawili sobie poprzeczki za nisko. Wydaje się nawet, że postawili sobie cele nie do osiągnięcia. A jednak silna wola i świadomość, że osiągnięcie tych celów pozwoli im na życie w lepszy, pełniejszy sposób, dały im niezwykłą siłę i nieustępliwość w dążeniu do szczęścia.

Poznajemy małżeństwo Szwajcarów, które zdecydowało się na przywrócenie do życia wyjałowionej ziemi i założenie gospodarstwa permakulturowego. Aby osiągnąć swój cel, przez dwa lata mieszkali z dziećmi w namiocie. Z kolei w Indiach pewien inżynier uczy niepiśmienne kobiety budowy i montażu paneli słonecznych, które na trwale zmienią życie zarówno ich samych, jak i wiosek, w których żyją. Zaś w Austrii spotykamy leśnika z powołania, który z miłością i wiedzą opowiada o lesie oraz właściwym wykorzystaniu jego potencjału.

Film w wielu językach z polskimi napisami. Dostępny tylko na terenie Polski.  

Każdego dnia opublikowany zostanie kod, który będzie uprawniał do bezpłatnego oglądania filmu w godz. 19:00 – 00:00.

Partner:

Materiały: