Kojąca kąpiel leśna

spacer

Kojąca kąpiel leśna

data

11 lipca 2021, godz. 11:00

miejsce

Gdynia Redłowo

wstęp

rezerwacje
zarezerwowane miejsca: 15/15

Na ten moment jest brak miejsc na to wydarzenie

Leśna kąpiel z przewodnikiem, prowadzona przez Martę Ostrowską znaną z inicjatywy Leśne Spacery Rozwojowe, inspirowana jest japońskimi shinrin-yoku. Głębokie wyciszenie, relaks, wyzbycie się psychicznych i fizycznych obciążeń, a w zamian zaczerpnięcie dużej dawki wytchnienia, zdrowia i energii.

Kąpiel leśna z przewodnikiem to coś więcej niż zwykły relaksujący spacer po lesie. Przewodnik nadaje leśnej kąpieli strukturę, zaprasza do relaksujących doświadczeń, wie jak skomponować odpowiednią sekwencję przechadzki.
Podczas spaceru uczestnicy zostaną zachęceni do przyjrzenia się sobie z bliska. Prowadzący dba o trasę i powrót na czas, dzięki czemu łatwiej głęboko się odprężyć, pozostawić nurtujące myśli, otworzyć się na nowe odkrycia i kojące doświadczenia.

„Leśne Spacery Rozwojowe przyciągnęły mnie kiedy szukałam dla siebie sposobu na odzyskanie spokoju i równowagi”- mówi jedna z blisko 500 uczestniczek spacerów, które organizowane są od 2015 roku –
„W trakcie spaceru mogę oderwać się od szumu codzienności. Ćwiczenia pomagają odblokować ciało i umysł, reaktywować wszystkie zmysły, a potem też pozostawiają mnie wrażliwą na więcej bodźców, kiedy już wracam do świata”.

Ubierz się wygodnie i adekwatnie do pogody, zabierz coś do picia, coś do siedzenia na ziemi i środek ochrony przed insektami.

Materiały:

prowadząca

Marta Ostrowska

Marta Ostrowska

Miłośniczka przyrody i spędzania czasu na łonie natury. Z wykształcenia socjolożka i fotografka. Przez lata pracowała jako badaczka społeczna, moderatorka i animatorka. Współtworzyła i przez wiele lat prowadziła Fundację Pole Dialogu – działała na rzecz tworzenia przestrzeni do rozmowy, dialogu i budowania porozumienia.W pracy tej bazowała na wewnętrznym spokoju, harmonii i empatii. By rege...

Pełne bio