Jak zaprojektować solidarną organizację?

warsztaty online

Jak zaprojektować solidarną organizację?

data

9 lipca 2021, godz. 13:45

miejsce

zoom

wstęp

dostępne w pakiecie
zarezerwowane miejsca: 13/25

Uwaga! Udział w tym wydarzeniu jest płatny.

Do dyskryminacji najczęściej dochodzi w przestrzeni publicznej i w miejscach pracy. Możemy to zmienić. Na warsztatach wykorzystamy narzędzia projektowania, by organizacje stały nie tylko wolne od dyskryminacji, ale przede wszystkim solidarne.

Organizacje, w których pracujemy, stają się coraz bardziej różnorodne. Zarówno ze względu na wiek, płeć czy narodowość, jak i doświadczenia pracowników – np. w jednym zespole mogą pracować osoby, które nie znają świata bez Internetu, jak i te, które zaczynały prace przed upowszechnieniem komputerów. Ta różnorodność to z jednej strony zasób, a z drugiej strony wyzwanie. Konieczność ucierania poglądów, uwrażliwienia na inne perspektywy, poszanowanie wyjątkowości. Temu wyzwaniu często nie umiemy sprostać – organizacje, w których pracujemy to, obok przestrzeni publicznej, miejsca, w którym najczęściej dochodzi do różnego rozdziału dyskryminacji. Dlatego na warsztatach przyjrzymy się temu wyzwaniu z punktu widzenia projektowania. Nie produktu czy usługi, ale organizacji. Zastosujemy narzędzia projektowania, tj. mapy empatii, do lepszego rozumienia różnych grup pracowników i wspólnego projektowania rozwiązań, otwierających organizacje na różnorodne doświadczenia ich członków. Dzięki czemu, każdy z uczestników warsztatu uświadomi sobie potencjał do zmiany organizacji od wewnątrz – tak by były one solidarne z pracownikami, którzy tej solidarności potrzebują.

Podczas warsztatów dowiesz się: 

  • czym jest solidarna organizacja
  • jak stosować narzędzia service design do projektowania zmiany organizacji
  • jak wdrażać własne rozwiązania czyniące organizacje bardziej solidarnymi

W ramach konferencji możliwy jest udział w warsztatach (4 równoległe sesje), na które wymagane są wcześniejsze zapisy.

czas trwania waesztatów: 13:45-16:45

Materiały:

prowadzący

Bartłomiej Brach

Bartłomiej Brach

Jest antropologiem organizacji. Na co dzień bada pracowników i pracę oraz pomagam polskim przedsiębiorcom tworzyć organizacje, w których chce się pracować. Naukowo najbardziej interesuje się tym, kiedy nasza praca ma sens. Współwprowadził na rynek polski storytelling jako metodę badania tożsamości organizacji. Przewodniczył Radzie Fundacji Polska Debatuje.

Pełne bio